STOWARZYSZENIE
TEATRALNO—
LINGWISTYCZNE

LOGO © STOWARZYSZENIA

napisz do nas
najlepszy kontakt: WIESŁAW DANIELEC
ul. Janowa Wola 9/5, 30-550 Kraków, Polska
napisz do Wiesia
http://www.ceti.pl/~wiesio

in English  THE THEATRE AND LANGUAGE ASSOCIATION
en Français  ASSOCIATION THEATRAL - LINGUISTIQUE
en Español  ASOCIACIÓN DE TEATRO E IDIOMA
in Deutsch  DER SPRACH- UND THEATERVEREIN


Początki naszej grupy teatralnej sięgają 1983 roku. Od 1992 r. działliśmy jako Studio Teatralno-Lingwistyczne. Szukając możliwości swobodnej pracy w nowej, skomercjalizowanej rzeczywistości, założyliśmy  Stowarzyszenie , które zostało zarejestrowane 1 lipca 1999 r.
Jesteśmy teatrem amatorskim o profilu językowym. Nasi uczestnicy pod kierunkiem instruktora teatralnego i konsultantów językowych poznają podstawy sztuki aktorskiej, język w którym pracują, ale przede wszystkim znajdują sposób na samorealizację i oderwanie się od otaczającego nas konsumpcyjnego modelu życia. Nie mamy ambicji przygotowywania młodzieży do egzaminów do szkół aktorskich, nie kształcimy też przyszłych aktorów. Nasze działania służą tylko samym uczestnikom, dając im pewność siebie, umiejętność publicznego wypowiadania się, sprawność fizyczną itp., pozwalają też przez autopsję inaczej patrzeć na dzieła sceniczne. Poprzez liczne kontakty międzynarodowe nasi uczestnicy znajdują przyjaciół w innych krajach.

pedagog teatralny   Wiesław Danielec WIESIO

Ideą działania jest dla nas przedstawianie polskich dramatów tłumaczonych na języki obce. Nie jest to jednak regułą, przygotowujemy również dramaty po polsku, jak i sztuki obcych autorów w oryginalnej wersji językowej. Przy realizacjach nie ograniczamy się do konkretnego tekstu literackiego, ale chcemy przedstawić szerzej osobę autora, jego twórczość, środowisko i epokę, które wpłynęły na kształt dzieła.


Organizujemy wymiany międzynarodowe, podejmując zaprzyjaźnione teatry zagraniczne i wyjeżdżając do nich z wizytami.


Mogą do nas należeć osoby od trzynastego roku życia. Górnej granicy wieku uczestników nie określamy.


Od roku 2008, w związku z brakiem możliwości pozyskiwania funduszy na działalność w Polsce, prowadzimy tylko międzynarodowe projekty i małe, ekskluzywne, samofinansujące się przedsięwzięcia. W chwili obecnej odbywają się regularne spotkania małych grup, realizujących konkretny projekt. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt e-mailowy.


Prowadzimy też działalność filmową. Taka działalność nie wymaga regularnego wynajmowania sali i przez to mieścimy się w skromnych finansach jakimi dysponujemy. Przygotowujemy samodzielnie filmy fabularne od podstaw, czyli od pisania scenariusza literackiego, poprzez tworzenie scenariusza filmowego, zdjęcia i postprodukcję.
Filmy nasze powstają dzięki pracy grupy pasjonatów, bez żadnego budżetu i bez honorariów. Pracujemy przy nich dla samej radości tworzenia.
Oto nasze filmy fabularne:
 ZOBACZ


LOGO STL Naszym logo są buty trzynożnej istoty.

 Zobacz nasze dokonania. 


Why yet I live to say "This thing's to do," Sith I have cause, and will, and strenght, and means, To do 't.

(Hamlet)


Strony przygotował Wiesio.
Dziękujemy serdecznie Grzegorzowi Pawłowi Aksamitom. Bez ich pomocy tych stron by nie było.


DROGI GOŚCIU !
Strony naszego Stowarzyszenia są ciągle w trakcie modyfikacji,
musisz więc odwiedzać nas często !