ZAPRASZAMY NA MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY TEATRALNE

NIEMIECKO-POLSKO-UKRAIŃSKI
projekt

Global warming
11-20.02.2019 Oldenburg

 

   

STOWARZYSZENIE
TEATRALNO-LINGWISTYCZNE,


i       


JUGENDKULTURARBEIT e.V.


zapraszają
na wspólne
teatralne
warsztaty


Warsztaty odbędą się dzięki dofinansowaniu przez
Jugendwerk - Potsdam
Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.  DLACZEGO WARTO BRAĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH  

Stowarzyszenie Teatralno-Lingwistyczne -  KrakówKraków    Jugendkulturarbeit e.V. - OldenburgOldenburg   
                               APT-MOCTDniepropietrowsk   

 międzynarodowy
projekt teatralny


projekt:
»GLOBAL WARMING«
 NIEMIECKO-POLSKO-UKRAIŃSKI
                           Oldenburg

"Global warming" jest projektem poświęconym problemom zmianom klimatu na świecie i problemom jakie niosą one dla naszej cywilizacji.
Uczestnicy projektu przedstawią swoją wizję tego problemu w postaci spektaklu teatralnego prezentowanego, w ostatnich dniach projektu, na scenie Jugendkulturarbeit.
◊ Projekt jest kontynuacją naszych międzynarodowych, polsko-niemiecko-ukraińskich projektów z lat ubiegłych.
Plonem warsztatów będą krótkie etiudy zarejetrowane techniką filmową. Te, zrealizowane poprzednio, można oglądnąć tutaj.


Warsztaty zakończy multimedialny spektakl transmitowany w internecie.

organizator: Stowarzyszenie Teatralno-Lingwistyczne i Jugendkulturarbeit e.V.
miejsce: Oldenburg
termin: 11-20.02.2019 r.
koordynatorzy projektu: Wiesław Danielec, Dettmar Koch, Julia Bekmurzina


opis: Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą w sposób aktywny spędzić czas, a przy okazji nawiązać kontakt z młodzieżą z Niemiec i Ukrainy.

    W Warsztatach może brać udział każdy, kto tylko chce spróbować swych sił na scenie, zarówno nowicjusze jak i osoby, które posiadają doświadczenie w tym zakresie.
    Uczestnicy muszą mieć co najmniej 15 i nie więcej niż 25 lat.

    Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych pedagogów teatralnych, którzy szczególną troską otaczają uczestników po raz pierwszy biorących udział w takim projekcie.

    Zajęcia odbywać się będą przed południem i po południu w Internationales Projektehaus Jugendkulturarbeit e.V., który zapewnia swoim gościom wszelkie wygody.
Prócz zajęć zapewniamy również część rozrywkową jak gry i zabawy, w tym tradycyjną, zimową fryzyjską zabawę ludową, całodniową wycieczkę i tp.    Do udziału w projekcie znajomość języka obcego nie jest nieodzowną, aczkolwiek podstawowa umiejętność porozumiewania się w języku angielskim będzie wielce pomocną.

    Jeśli chcesz zapoznać się z wcześniejszymi naszymi programami zapraszamy na stronę internetową Stowarzyszenia Teatralno-Lingwistycznego:  http://studiotl.archer.pl 
koszt: 500 zł zobacz uwagi 
opłata powyższa zawiera: koszty podróży Kraków-Oldenburg-Kraków, koszty programu, wyżywienie (3 posiłki dziennie), noclegi w Oldenburgu, i ubezpieczenie.
wpłata: w wysokości 500 zł plus 35 zł składka członkowska STL, winna nastąpić do 11 stycznia 2019 r.
Wpłat dokonujemy wyłącznie na konto STL, które zostanie przesłane w emailu potwierdzającym przyjęcie uczestnika na projekt.

 Zobacz nasz poprzedni projekt:  WHY TOGETHER ?  


Aby się zgłosić napisz email na poniższy adres, a otrzymasz do wypełnienia formularz zgłoszeniowy.
Jeśli masz pytania to również napisz:
       studiotl@ceti.pl    


aktualizowano 18.11.2018 1141 międzynarodowy
projekt teatralny


projekt:
FAKE NEWS!
 NIEMIECKO-POLSKO-UKRAIŃSKI
                           Oldenburg

Termin “fake news“ to neologizm w języku angielskim dosłownie znaczący fałszywe wiadomości.
Fake news – forma przekazywania informacji, która opiera się na celowej dezinformacji lub oszustwie, rozprzestrzeniana poprzez drukowane i nadawcze serwisy informacyjne, media elektroniczne czy serwisy społecznościowe. Informacje te są pisane i publikowane w celu wprowadzenia w błąd, albo w celu uzyskania finansowych lub politycznych korzyści. Często stosują chwytliwe nagłówki w celu zwrócenia możliwie dużej uwagi. Należy rozróżnić nieprawdziwe i wprowadzające w błąd fałszywe wiadomości od satyry lub parodii, która jest przeznaczona dla humoru, ale nie ma na celu wprowadzenia w błąd odbiorców.
Łatwe dochody z reklam, wzmożone podziały polityczne i popularność mediów społecznościowych, przede wszystkim Facebooka, to główne przyczyny wzmożonego oddziaływania fake newsów, obok rzetelnych wiadomości.


Uczestnicy projektu przedstawią swoją wizję tej drogi zdobywania czytelników i sterowania społeczeństwem, w postaci spektaklu teatralnego prezentowanego w ostatnich dniach trwania projektu na scenie Jugendkulturarbeit.

organizator: Jugendkulturarbeit e.V. i Stowarzyszenie Teatralno-Lingwistyczne
miejsce: Internationales Projektehaus Jugendkulturarbeit e.V.
                              Oldenburg (Niemcy - Dolna Saksonia)
       zobacz
termin: 29.07-10.08.2018 r.
koordynatorzy projektu: Dettmar Koch, Wiesław Danielec, Stas Kulikov


opis: Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą w sposób aktywny spędzić czas, a przy okazji nawiązać kontakt z młodzieżą z Niemiec i Ukrainy.

    W Warsztatach może brać udział każdy, kto tylko chce spróbować swych sił na scenie, zarówno nowicjusze jak i osoby, które posiadają doświadczenie w tym zakresie.
    Uczestnicy muszą mieć co najmniej 15 i nie więcej niż 26 lat.

    Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych pedagogów teatralnych, którzy szczególną troską otaczają uczestników po raz pierwszy biorących udział w takim projekcie.

    Zajęcia odbywać się będą przed południem i po południu w Internationales Projektehaus Jugendkulturarbeit e.V., który zapewnia swoim gościom wszelkie wygody. Na piętrze budynku głównego znajduje się część hotelowa, na parterze dwie sale do prowadzenia zajęć ruchowych, sala konferencyjna z dostępem do internetu (Wi-Fi), stołówka i duży hol z kominkiem, przeznaczony do spotkań towarzyskich. W piwnicach znajdują się pomieszczenia klubowe, gdzie uczestnicy mile spędzają wolny czas, nie przeszkadzając innym śpiewami, głośną muzyką itp. Ośrodek posiada też duże trawiaste boisko. Przewidujemy niektóre zajęcia w plenerze i wycieczkę nad morze.    Do udziału w projekcie znajomość języka obcego nie jest nieodzowną, aczkolwiek podstawowa umiejętność podstawowego porozumiewania się w języku angielskim będzie wielce pomocną.

    Jeśli chcesz zapoznać się z wcześniejszymi naszymi programami zapraszamy na stronę internetową Stowarzyszenia Teatralno-Lingwistycznego:  http://studiotl.archer.pl koszt: 550 zł zobacz uwagi 
opłata powyższa zawiera: koszty podróży Kraków-Oldenburg-Kraków, koszty programu, wyżywienie (3 posiłki dziennie), noclegi w Oldenburgu, i ubezpieczenie.
wpłata: w wysokości 550 zł plus 35 zł składka członkowska STL (osoby, które brały udział w projekcie zimowym nie płacą już składki członkowskiej), płatna w 2 ratach.
I rata w wysokości 400 zł (+ 35 zł, razem 435 zł) winna być wpłacona do dnia 14 maja 2018 r.
II rata, w wysokości 150 zł winna być wpłacona do dnia 9 lipca 2018 r.
Wpłat dokonujemy wyłącznie na konto STL, które zostanie przesłane w emailu potwierdzającym przyjęcie uczestnika na projekt.

 Zobacz nasz poprzedni, podobny projekt:  Why together  


Jeśli masz pytania to napisz:       studiotl@ceti.pl    

lub wyślij SMS: +48 609 788 988
                      Na tym numerze nie odbieramy rozmów - pierwszy kotakt wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy, SMS lub e-mail.

Aby się zgłosić wypełnij formularz:
 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY w formacie Word 

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY w formacie tekstowym 


aktualizowano 20.04.2018 0929

#W2 29.07-10.08.2018 kon. -->


   GO TO »STL« MAIN PAGE   NIEMIECKO-POLSKO-UKRAIŃSKI
projekt

Global warming
11-20.02.2019 Oldenburg

 

  


   GO TO »STL« MAIN PAGE      |    Zobacz statystykę strony   statystyka